ج. آوریل 19th, 2024

روزی که لافتی‌ها مدیریت و شهرداری را به ما یاد دادند

روزی که گذشت، روز لافتی ها بود، روزی که حتی اتفاق های و‌حواث پیش آمده در روزهای گذشته کشور  و تغییر ناخواسته  زمان برنامه، هم نتوانست ، کیفیت  عالی و بی نظیر برنامه هایشان را تحت تاثیر قرار دهد.

روز گذشته ناخدایان لافت با سفری با عنوان «سفری سوار بر باد» با جهاز بادبانی از لافت حرکت کردند، از قرن ها تاریخ عبور کردند و به ساحل خواجه عطا در بندرعباس رسیدند . سفری باشکوه ،  که با رایحه فرهنگ غنی هزاران ساله شان همراه بود

قسمت دوم برنامه لافتی ها ، با عنوان «برندینگ لافت» ، ساعت ۶ بعد از ظهر در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد و تا ساعت ۹ شب ادامه داشت و یکی از متمایز ترین رویدادی شهری را در تاریخ هرمزگان رقم زدند.

در روزهای آینده بیشتر در خصوص مزایا و ارزش های تاریخی و فرهنگی این کار ارزشمند صحبت خواهد شد اما مهم ترین چیزی که در این رویداد مشهود بود، چیزی نبود جز مدیریت و برنامه ریزی دقیق مدیران شهری لافت در تمام لایه های شهری ، فرهنگی ، تاریخی و اجتماعی توام با داشتن هدف و استراتژی ، همدلی و  کار گروهی.

چیزی که متاسفانه در سایر شهرهای استان هرمزگان مشاهده نمی شود و قربانی آن مردم مظلوم استان هستند.

در قسمت برندینگ شهر لافت ، تیم مدیریت شهری آن ثابت کردند که برای قدم به قدم و لحظه به لحظه حال و آینده لافت برنامه و استراتژی دارند ، نشان دادند نقشه راهشان مشخص است ، و مهم تر از همه که این استراتژی و برنامه هایشان را بصورت علمی و از قلب مردم شهرشان دریافت کرده است و و مطابق با قرن ها فرهنگ و تاریخ مردم این دیار است. مواردی که شوربختانه سایر مدیران شهری استان ، فرسنگ ها با آن فاصله گرفته اند و اکنون نمود آن را در المان ها و ساختاری گنگ شهری ، سردرگمی و آشفتگی های غیر منسجم شهرهای استان می بینیم.

نکته دیگری که روز گذشته بسیار مشهود بود، همدلی ، یکپارچگی  و انگیزه تیم مدیریت شهری لافت بود ، جایی که سلایق ، تفکرها و تکنیک های رنگارنگ همه در یک مسیر همگرا شده بودند و آن پیشرفت شهر لافت مطابق برنامه و‌استراتژی بود.

روز گذشته ، نه شهردار و نه رئیس شهر هیچ شعاری ندادند، 

به جای آن با عشق از کارهایی که انجام شده بود و ترسیم کردن استراتژی و حرکت علمی و اجرایی بر روی این ریل استراتژی را شرح دادند. نه تنها وحدت در تیم مدیریت شهری موج می زد، بلکه سایر مدیران استان و جزیره را به کنارگذاشتن اختلاف ها دعوت می کردند که مخصوصا این مورد در سخنرانی ایوب زارعی پررنگ تر دیده می شد.

علارغم دعوت شهردار لافت ، محمد آتشین ماه ، از سایر شهرداری های استان متاسفانه فقط شهردار بندرعباس در مراسم حضور داشت، جایی که می توانست این همایش کلاس درسی برای شهردارانی باشد که درگیر حصار دعواهای سیاسی و‌جناحی هستند و سال ها با مدیریت مدرن شهری فاصله دارند

روز گذشته لافتی ها نشان دادند، مدیریت شهری قبل از هر چیزی به علم نیاز دارد،  برنامه و استراتژی و‌عشق  به مردم نیاز دارد و نه شعارهای کلیشه ای و اعتبار مالی . 

حسن ختام مراسم گذشته، جمله پایانی رئیس شورای شهر لافت بود که به بالای سن رفت و در حالی که همه حضار از برنامه های انجام شده به وجد آمده بودند گفت : “همه این موارد که به نمایش گذاشته شد و یاد گرفته ایم از مادران و زنان دیارمان یاد گرفته ایم » و  اینچنین موفقیت شان را با بانوان و زنان سرزمین شان شریک کرد.

#لافت #مدیریت 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *