د. آوریل 22nd, 2024

۸ میلیارد تومان در ماه، هزینه جمع آوری زباله در بندرعباس

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: شهروندان روزانه ۴۰۰ تن زباله تولید می کنند که در ماه بیش از ۸ میلیارد تومان هزینه جمع آوری این زباله ها در شهر می شود.

به گزارش جرون، اسماعیل موحدی نژاد اظهار کرد: از مردم تقاضا می شود زباله های تولیدی خود را هر شب راس ساعت ۲۱ از منزل خارج کنند تا از انباشت آن در طول روز و آلودگی محیط زیست جلوگیری شود.*

وی عنوان داشت: مدتی است که برخی از خانواده‌ها صبح ها موقع خروج از منزل و یا در ساعات روز زباله های تولیدی خود را درون مخازن قرار می‌دهند و همین موضوع عامل تجمع انبوهی از زباله‌ها تا زمان جمع آوری می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس اضافه کرد: قرار دادن زود هنگام زباله در مخازن علاوه بر پیدایش زباله گردها، زمینه انتشار بوی نامطبوع، رشد و تغذیه حشرات و جوندگان و سگ‌های بلاصاحب را فراهم می کند.

 موحدی نژاد تصریح کرد: جمع آوری زباله هر شب بعد از ۲۱ ساعتی کشوری است که همه موضوعات از جمله پیشگیری از ایجاد ترافیک در آن دیده شده است.

وی اظهار داشت: هزینه جمع آوری زباله در شهر بر اساس میزان تناژ تولیدی بالاست و به همین دلیل امکان جمع آوری دو یا چند بار در روز زباله که درخواست برخی از شهروندان است وجود ندارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه مردم نقش تعیین کننده‌ای در پاکیزگی شهر و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی دارند از همه شهروندان درخواست کرد در ساعات ابتدایی شب و یا ساعت اعلام شده زباله‌های خود را درون مخازن قرار دهند و از خروج زود هنگام آن در دیگر ساعات روز خودداری کنند.

موحدی نژاد بر همراهی بیشتر شهروندان با مجموعه مدیریت شهری به منظور حفظ محیط زیست و همچنین فرهنگ سازی رسانه ها در این زمینه تاکید کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده انباشت زباله در هر نقطه از شهر موضوع را با شماره ۱۳۷ شهرداری بندرعباس اطلاع دهند تا نسبت به جمع آوری سریع آن ها اقدام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *