د. آوریل 22nd, 2024

۳۵ مورد آتش سوزی در آبان‌ماه بندرعباس

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی بندرعباس گفت: آتش‌سوزی منازل مسکونی در آبان ماه گذشته ۳۵ فقره به ثبت رسید و  در این رابطه ۴ نفر مجروح شدند و یک نفر نجات یافت. 

محمد امین لیاقت صبح امروز (۵ آذرماه) در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه تیم نجات وامداد آتش‌نشانی بندرعباس، ماه گذشته ۲۰۲ نفر را نجات دادند، افزود: ۱۲۹ از این افراد در آسانسور گیر افتاده ، ۳۶ نفر در خودرو و منزل محبوس شده  و ۲۱ نفر در سانحه خودرویی بودند.

وی اظهار کرد: در مهرماه امسال، تیم نجات وامداد در ۱۸۶ مأموریت با میانگین ۳ دقیقه و ۳۷ ثانیه حضور در محل ، ۲۰۲ نفر از شهروندان را نجات دادند.

وی با اشاره به اینکه ۷۱ مأموریت مربوط به نقص فنی آسانسور و گیر افتادن افراد، ۳۹ مورد نیز در رابطه با محبوس شدگان در خودرو و منزل ، ۱۹ مورد واژگونی، برخورد و سقوط خودرویی و… بود، عنوان کرد: ۳ مورد تهدید خودکشی، یک مورد غرق شدگی در دریا،۲ مورد انفجار آبگرمکن و گاز نیز ثبت و ضبط شد و در این مدت  ۳۳ نفر مجروح و ۷ نفر فوت شدند. 

لیاقت تصریح کرد: در یک ماه گذشته ۱۴۳ فقره آتش سوزی در بندرعباس امحا شد و از  ۱۴۳ فقره حریق ، ۳۵ فقره آن مربوط به منازل مسکونی، ۲۲ فقره خودرو و…بوده است.

این مقام سمدول از مجروح شدن ۸ نفر و مرگ یک نفر در این آتش‌سوزی‌ها خبر داد و افزود: ۲۹ حریق مربوط به اتصالی برق ،  ۱۴ مورد حریق گاز، ۱۴ مورد مواد نفتی  و… بوده است.وی عامل ۷۶ آتش‌سوزی عمدی ، ۶۱ مورد غیرعمدی  و ۶ مورد نامعلوم ذکر کرد و نقص فنی در این اتفاق‌ها ۳۰مورد، سهل‌انگاری  ۲۹ مورد ، عدم ایمنی ۸ مورد و سایر ۷۶ مورد خواند.

لیاقت با اشاره به اینکه زیان مالی در این‌یک ماهه ناشی از آتش‌سوزی  ۲۷ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال  به ثبت رسیده است، اظهار کرد: آتش‌سوزی منازل مسکونی در آبان ماه گذشته ۳۵ فقره به ثبت رسید و  در این رابطه ۴ نفر مجروح شدند  و یک نفر نجات یافت. 

وی ۱۴ مورد حریق منازل را ناشی از اتصالی برق ،۱۲ مورد ناشی از  گاز، ۲ مورد مواد نفتی و ۷ مورد سایر  دانست و ادامه داد: بیشترین علت آتش‌سوزی در منازل نقص فنی با ۱۵ مورد و سهل‌انگاری با ۱۰ مورد بوده است. لیاقت از حریق ۲۲ دستگاه خودرو سخن گفت که ۴ نفر مصدوم و یک نفر کشته شد. 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی بندرعباس در پایان به صدور ۴۴ فقره  پروانه ساختمان،صدور ۳۰ فقره  پایان کار ساختمان، نصب  ۱۴۵ جعبه F در ساختمان‌های مرتفع، نصب ۱۸۳ خاموش‌کننده پودر و گاز و CO۲ در ساختمان‌ها، بازدید ایمنی از ۸ اماکن پرخطر  اشاره‌ای داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *