س. آوریل 23rd, 2024

گلایه دادستان دیوان محاسبات کشورازاختصاص قطره چکانی بودجه به هرمزگان

دادستان دیوان محاسبات کشور گفت: در دولت گذشته متاسفانه به بهانه تحریم هر کسی به سلیقه خود عمل می‌کرد و مجلس غریب می‌ماند.

علی کامیار در آئین تکریم ومعارفه رئیس دیوان محاسبات استان هرمزگان، افزود: پیشرفت طرح های اقتصادی هرمزگان به علت اختصاص قطره چکانی بودجه اصلاً مناسب نیست و باید رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه در دولت گذشته متاسفانه به بهانه تحریم هر کسی به سلیقه خود عمل می‌کرد و مجلس غریب می‌ماند، تصریح کرد: چهار ماه قبل از موعد مقرر تلفیق بودجه تقدیم مجلس شد.

کامیار ادامه داد: در این دوره اولین بار است که گزارش دیوان محاسبات مورد استقبال رییس جمهور قرار می‌گیرد و در این دوره آیت الله رئیسی ضمن تشکر از دیوان محاسبات اعلام کرد دولت نسبت به اشکالات مطرح شده باید تلاش کند.

دادستان دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه مسائل اختصاصی هرمزگان دریا محور است و رفع مشکلات این بخش مورد توجه دیوان محاسبات است، تصریح کرد: اختصاص و مصرف متمرکز بودجه موجب می شود استان های دور بهره لازم را از بودجه نبرند.

وی با بیان اینکه سیاست جدید این دیوان، رسیدگی به تخلفات و دوری از اطاله دادرسی است، عنوان کرد: اعمال سلیقه فردی در مسائل و اجرای قوانین از سوی مدیران خلاف قانون است و باید رسیدگی شود.

همچنین در ادامه مدیرکل هماهنگی استانهای دیوان محاسبات کشور گفت: یکی از رویکرد های دیوان محاسبات، نظارت مبتنی بر توسعه است.

روح الله اکبری با اشاره به اینکه نظارت، علاوه بر فساد ستیزی موجب کارآمدی دستگاه های اجرایی هم می شود، اظهار کرد: به منظور کارآمد سازی باید در زمینه ترک فعل و تصمیمات نادرست مدیران ورود کرد که حاصل آن پیشرفت کشور ، استان و ارتقاء کیفیت زندگی مردم است.

در ادامه احمد مرادی عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: از دستگاه های نظارتی خصوصا، دیوان محاسبات بعنوان دستگاه نظارتی مجلس شورای اسلامی درخواست دارم در کنار نظارت های دقیق، چالش های مدیران را در نظر بگیرند و اجازه دهند مدیرانی که سو نیت ندارند بتوانند در حیطه وظایفشان ریسک کنند.

وی اظهار کرد: طبق رویه دیوان محاسبات امکان بکارگیری مدیر کل دیوان محاسبات بومی در همان استان وجود ندارد اما همچنان انتظار داریم از توان نیروهای هرمزگانی در سمت مدیرکلی سایر استان ها استفاده شود.

همچنین مرادیان، مدیرکل جدید دیوان محاسبات هرمزگان نیز گفت: هدف ما کمک به شتاب توسعه هرمزگان است، مدیران اطمینان داشته باشند تا زمانی که نیتشان شتاب بخشی به توسعه استان باشد در محیطی امن در کنار آنها خواهیم بود و از هیچ مشاوره و راهنمایی هم دریغ نخواهیم کرد. در مقابل با مدیران کم کار و متخلف هم برخورد خواهیم کرد و درخصوص ترک فعل مدیران با کسی تعارف نداریم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم “ابراهیم مرادیان” به عنوان رئیس دیوان محاسبات هرمزگان معرفی و از زحمات ۹ ماهه “سالاری، سرپرست دیوان محاسبات” قدردانی شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *