ج. آوریل 19th, 2024

پیگیری وزارت نیرو برای تامین آب پایدار هرمزگان

وزیر نیرو در نشست مشترک با مسئولان استان هرمزگان از انجام مطالعات و اجرای پروژه‌های آبرسانی به شهرها و روستاهای این استان خبر داد و گفت: به وعده‌ای که به مردم داده‌ایم عمل می‌کنیم.

به گزارش جرون، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو در این نشست که با حضور استاندار هرمزگان، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، معاون آب و آبفای وزارت نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان برگزار شد، از تخصیص اعتبار به پروژه‌های آبرسانی هرمزگان اطلاع داد.

وی با تأکید بر تکمیل پروژه‌ها در زمان مقرر، گفت: برخی از پروژه‌های آبرسانی هرمزگان به عنوان پروژه ویژه در وزارت نیرو پیش‌بینی شده‌اند که با تکمیل آن‌ها جمعیت قابل توجهی به آب پایدار دست خواهند یافت.

اتابک جعفری مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این نشست گفت: با توجه به حساسیت‌های دولت در تامین نیاز آبی مردم هرمزگان، پروژه‌های این استان در حال انجام است که امیدواریم با تکمیل آن‌ها وعده‌های دولت محقق شود.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز با بیان اینکه منطقه کوه مبارک دارای مخازن نفتی است، گفت: به دلیل اقلیم هرمزگان، تنها منبع پایدار این استان، استفاده از ظرفیت آب شیرین کن هاست.

وی خوشبختانه با سیاست‌های اتخاذ شده، کارهای بزرگی در استان انجام یا در دستور کار است که تداوم آن موجب پایداری وضعیت آب استان بويژه در مناطق دارای بحران آب خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *