د. آوریل 22nd, 2024

وضعیت شهرها و مناطق ساحلی کشورمطلوب نیست

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: دانشجویان نباید اجازه بدهند استکبار از آنان به عنوان ابزار استفاده کند، امروز بدنه دانشجویی ما مؤمن است.

جت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده ظهر جمعه (۱۱ آذرماه) در جمع نمازگزاران بندرعباس، افزود: ظرفیت ایجاد شهرها و توجه به اقتصاد دریا در دستور کار مسوولان باشد چراکه رهبری معظم انقلاب می فرمایند استفاده از ظرفیت دریا و فرصت های آن باید به فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود.

وی ادامه داد: این موضوع را در شورای فرهنگ عمومی دنبال می‌کنیم، اگر قرار است توسعه کشور در دستور کار باشد باید محوریت با مناطق ساحلی باشد و امیدوارم مسوولان کشور غفلت چندین قرن را جبران کنند و سیاست های کشور بر آبادانی و پیشرفت سواحل کشور متمرکز شود.

وی اضافه کرد: سیاست مسوولان کشور که از مرکز اعمال می‌شده در دوره قاجار و پهلوی و حتی اکنون گریز از ساحل و میل به فلات مرکزی کشور بوده است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تصریح کرد: وضعیت شهرها و مناطق ساحلی کشور به خصوص وضعیت سواحل مکران از زمانی که رهبر معظم انقلاب برای توسعه این سواحل سیاست‌گذاری کردند تا امروز مطلوب نیست.

امام جمعه بندرعباس گفت: باید تحولی در معیشت مردم ساحل نشین فقیر شرق هرمزگان ایجاد شود که تحول و آبادانی و عمران این منطقه می‌تواند برکات مختلفی برای مردم آنجا داشته باشد.

وی بیان کرد: همچنین مسوولان هرمزگان و ملی توصیه می‌کنم مسأله تمرکز بر سواحل را در دستور کار خود قرار دهند و سهم خود را مشخص کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده یادآور شد: بیشتر قسمت های زمین را آب تشکیل می‌دهد و در ایران پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر ساحل داریم که سهم هرمزگان با یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر ساحل بسیار بالاست و با احتساب جزایر به ۲ هزار و ۴۰۰کیلومتر می‌رسد.

رییس شورای فرهنگ عمومی هرمزگان تاکید کرد: امروز باید سیاست های کشور بر آبادانی و پیشرفت سواحل کشور اعم از سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان تا گلستان و گیلان و مازندران متمرکز شود.

وی همچنین گفت: ظرفیت عزیزان ما در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک سرمایه و گنج بی پایان در ابعاد مختلف فرهنگی و اقتصادی و رونق دریاست.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان اضافه کرد: آرزوی عزت و سربلندی برای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دارم که برای ما عزت می‌آفرینند، امروز عزیزان نداجا آب‌های دنیا را در نوردیدند و پرچم عزت و آقایی و سربلندی یک ملت را در دریاهای مختلف از خلیج عدن و دریایی مدیترانه و حتی در حیات خلوت آمریکای یعنی آمریکای لاتین به اهتزاز در آوردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده در بخش دیگری از سخنان خود به روز دانشجو اشاره کرد و گفت: همانطور که شهید بهشتی می‌گوید دانشجو موذن جامعه است و جامعه را برای عبادت و بندگی خداوند بیدار می‌کند، دانشجویان باید در جامعه بیدار کننده و بصیرت افزا باشند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: این مسوولیت دانشجویان را بیشتر می‌کند، دانشجو هم خود باید بصیرت داشته باشد و هم بر بصیرت جامعه بیفزاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *