د. آوریل 22nd, 2024

همه شهرهای هرمزگان به جز بندرعباس زرد شدند

 به گزارش جرون ،سعید ناجی اظهار کرد: محدودیت‌ها برای مقابله با کرونا در استان هرمزگان متناسب با وضعیت هر شهرستان، در هفته آینده ادامه دارد.

وی عنوان کرد: شهرستان‌ بندرعباس در وضعیت نارنجی و دیگر شهرستان‌های استان هرمزگان در وضعیت زرد شیوع بیماری کرونا قرار دارند.

معاون استاندار هرمزگان ادامه داد: بر این اساس در شهرستان بندرعباس، ادارات ارائه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت‌های اساسی و مدیریت شهری با 2/3 دو سوم کارکنان خود و در سایر ادارات، ارائه خدمات با حضور ۵۰% (پنجاه درصد) کارکنان انجام خواهد شد.

ناجی افزود: ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرستان بندرعباس و همچنین ورود خودروهای شخصیِ پلاک بومیِ این شهرستان‌ به سایرشهرها ممنوع است.

به گفته وی، همچنین ممنوعیت تردد شبانه خودروهای مشمول از ساعت ۲۱ الی ۴ بامداد در شهرستان بندرعباس، برقرار است.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: سایر شهرستان‌های استان هرمزگان در وضعیت زرد شیوع بیماری کرونا قرار دارند که در این شهرستان‌ها کارکنان ادارات ارائه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت‌های اساسی و مدیریت شهری با ۱۰۰ درصد ظرفیت در محل کار حاضر خواهند شد و در سایر ادارات ارائه خدمات با حضور ۳‏/۲ (دو سوم) کارکنان انجام خواهد شد.

ناجی خاطرنشان کرد: در شهرستان‌ بندرعباس، مشاغل گروه سه و چهار تعطیل هستند و سایر مشاغل سطح یک و دو باید با رعایت دقیق تمامی پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت کنند و در سایر شهرستان‌های استان که در وضعیت زرد قرار دارند، فقط مشاغل گروه چهار تعطیل خواهند بود.

وی بیان داشت: کلیه مراکز آموزشی (آموزشگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و …) نیز در تمامی شهرستان‌های استان هرمزگان، به‌طور کامل تعطیل هستند و صرفاً کارکنانی که حضور آنان برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تأسیسات و سامانه‌های الکترونیکی ضروری باشد، در محل کار خود حضور خواهند یافت.

معاون استاندار هرمزگان بیان داشت: همچنین براساس تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با توجه به در پیش بودن شب یلدا و ضرورت جلوگیری از تجمعات، در روزهای شنبه و یکشنبه 29 و 30 آذر ماه، تمامی اصناف در همه شهرستان ها باید از ساعت 18 تعطیل شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اضافه کرد: همچنین در روزهای شنبه و یکشنبه 29 و 30 آذر ماه، ممنوعیت تردد خودورها از ساعت 20 در تمامی شهرستان ها برقرار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *