ج. آوریل 19th, 2024

به گزارش جرون افشار فتح الهی صبح امروز (۲۱ فروردین ماه) در جمع خبرنگاران، افزود: جزیره قشم تمام امکانات رفاهی برای اقامت و تفریح گردشگران از کمپ پارک به منظور برپایی چادر و هتل های چندستاره مهیا ساخته و پذیرای همه اقشار جامعه برای سفر به قشم است.

وی ادامه داد: نوروز ۱۴۰۲ به لطف خداوند و همکاری همه اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر قشم بدون هیچ گونه حادثه و مشکلی به پایان رسید.

فتح الهی با اشاره به اینکه استان هرمزگان به عنوان سومین مقصد سفرهای نوروزی کشور معرفی شد، بیان کرد: این استان در روزهای پایانی سال گذشته و نوروز امسال دومین استان اقامتگاهی کشور بود که عمده مسافرین نوروزی ورودی به این استان وارد جزیره قشم شدند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی کمبودی در اقلام عمومی و مصرفی گردشگران و مسافرین نوروزی ورودی به این جزیره نداشته ایم، اظهار کرد: تمام پیش بینی ها و تهمیدات لازم برای ورود و میزبانی از این تعداد گردشگر به جزیره قشم از ماه پیش انجام شده بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در تعطیلات نوروزی امسال در بحث حوادث جاده ای و ترافیکی فقط تعدادی انگشت شماری بی احتیاطی ثبت و گزارش شد و در بحث غرق شدگی ها که هر ساله متاسفانه تلفات داشتیم امسال با فعالیت ۲۰ ناجی غریق در نقاط خطر آفرین و پر حادثه سواحل این جزیره با هدف کمک به حفظ جان گردشگران و پیشگیری از غرق شدگی احتمالی آنان در تعطیلات نوروزی، ۱۵ نفر از خطر مرگ نجات یافتند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد: بیشترین حجم ورودی گردشگران و مسافران نوروزی به جزیره قشم از بنادر پل و لافت انجام شد که امسال ۱۵۱ هزار خودرو در ایام نوروز وارد سرزمین عجایب هفتگانه خلیج فارس شدند که این آمار رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ را داشته است.

وی خاطرنشان کرد: مجموع مسافران ورودی به جزیره قشم امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشت که ۷۴۳ هزار نفر از آنها از طریق بنادر پل و لافت با ۴۱ درصد رشد، ۳۴ هزار نفر از طریق فرودگاه بین المللی قشم با ۲۱ درصد رشد و ۱۷۵ هزار مسافر دیگر نیز از طریق بندر مسافری شهید ذاکری قشم وارد این جزیره شدند که آمار ورودی از بندر شهید ذاکری با توجه به تعطیلی این بندر به دلیل مساعد نبودن شرایط جوی و دریایی در برخی از روزهای تعطیلات نوروزی ۲ درصد کم تر نسبت به سال ۱۴۰۱ بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *