د. آوریل 22nd, 2024

 نجات معجزه آسای جوان مینابی در بیمارستان حضرت ابوالفضل

 میثم صالحی رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب امروز گفت: به دنبال نزاع و زور گیری توسط افراد شرور جوان ۲۵ ساله ای در تاریخ ۲۹ اسفند با شکایت از اصابت ضربه چاقو به بیمارستان انتقال یافت که با اقدام سریع و بموقع کادر درمان و همکاری دکتر یدالله رئیسی ماکیانی متخصص جراح عمومی بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از مرگ حتمی نجات بافت.

دکتر رئیسی متخصص جراح عمومی اظهار کرد: در بدو ورود، بیمار بدلیل شوک شدید ناشی از صدمات چاقو و خونریزی در اورژانس دچار ایست قلبی تنفسی شد که با اقدام فوری تحت نظر دکتر خدادادی متخصص طب اورژانس احیا گردید و بدون وقفه پس از اقدامات اورژانسی، ایجاد فشار خون و نبض قابل لمس به اتاق عمل منتقل شد.

وی بیان کرد: از آنجائی که برای بیمار پارگی شریانهای توراسیک و شریان اصلی ریوی راست تشخیص داده شد پس از احیا به فوریت برای بیمار جراحی توراکوتومی انجام و ترمیم شریانها و عروق صورت گرفت.

وی افزود: بیمار در حین جراحی یک بار دیگر دچار ایست قلبی شد که مجددا احیا انجام و عمل جراحی ادامه یافت و پس از عمل جهت انجام مراقبهتای ویژه به بخش ای سی یو منتقل گردید و تحت نظر پزشک متخصص بی هوشی مقیم ICU و به مدت 4 روز با کمک دستگاه تنفس مصنوعی درمان ادامه پیدا کرده و روز پنجم از دستگاه جدا و روز هفتم به بخش منتقل و سپس از بیمارستان ترخیص شد.

این متخصص ادامه داد: خونریزی بیمار تا جایی بود که در طول مدت درمان بیمار حدوداً ۱۰ کیسه خون، ۱۰ کیسه FFP و ۱۰ کیسه پلاکت در یافت کرد.

دکتر صالحی رئیس بیمارستان  از تیم پزشکی و کادر درمان که در نجات جان بیمار که وظیفه ذاتی این قشر است نهایت همکاری را داشتند، قدر دانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *