ج. آوریل 19th, 2024

نام شرکت های هرمزگانی با حقوق های نجومی

نام شرکت های هرمزگانی با حقوق های نجومی

دیوان محاسبات با ارائه لیستی از  60 شرکت به بررسی بودجه پیشنهادی و میانگین سرانه حقوق و مزایای ماهانه آن‌ها در سال آینده پرداخته است. نام چند شرکت صنعتی هرمزگان با پرداخت‌های نجومی 35 میلیون تومان به چشم می خورد.

به گزارش جرون ، شرکت پالایش گاز پارسیان، پالایش گاز سرخون قشم، نیروی برق شهید رجایی و شرکت سهامی شرکت‌های صنعتی هرمزگان از شرکت هایی هستند که نام آنها در لیست پرداخت‌های نجومی وجود دارد.

براساس اطلاعات و مستندات ارائه شده؛ میانگین سرانه حقوق و مزایای ماهانه پیشنهاد شده برای برخی از کارمندان شرکت پالایش گاز پارسیان 35 میلیون تومان، پالایش گاز سرخون قشم 28 میلیون تومان، نیروی برق شهید رجایی 26 میلیون تومان و شرکت سهامی شرکت‌های صنعتی هرمزگان 20 میلیون تومان به ثبت رسیده است.

در شرایطی که حداقل حقوق و دستمزد کارگران در سال ۹۹ ، یک میلیون و 900 هزار تومان است . تعداد زیادی از کارگران از دریافت همین حداقل‌ها نیز در شرایط کرونا و رکود اقتصادی بازمانده‌اند اما عده‌ای حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند. به باور خیلی‌ها این ظلم آشکار به جامعه‌ی کارگری است. همین چند ماه پیش بود که صبح ساحل با بررسی میدانی چندین نانوایی در سطح شهر، موضوع خرید نان نسیه در بندرعباس را آشکار کرد. به نظر می‌رسد نظاره‌گر حذف کامل طبقه متوسط در کشور هستیم و هر روز به شعار فقیر‌ها، فقیر تر می‌شوند و پولدارها پولدارتر نزدیک‌تر می‌شویم. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *