د. آوریل 22nd, 2024

نازضایتی ملوانان هرمزگانی از کم بودن تعداد سفر لنج ها

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم بروزرسانی لیست کالاهای ته‌لنجی از پیگیری های مستمر برای دریافت مجوز دومین سری سفر ته لنجی برای ملوانان خبر داد.

به گزارش جرون مهدی دوستی با تاکید بر لزوم اصلاح رویه‌های ملوانی، اظهارداشت: ضعف بهره‌وری حمل و نقل دریایی، پایین بودن ظرفیت بنادر کوچک و مشکلات نرم‌افزاری موجب شده که سرمایه گذاری انجام شده توسط لنجداران بازگشت مطلوبی نداشته باشد.

وی افزود: کم بودن تعداد سفر ته لنجی ملوانان باعث می‌شود که صاحب لنج در همان یک سفری که می‌رود بخواهد تمام هزینه‌های جاری و خدمه را جبران و کسب درآمدی هم داشته باشد که همین امر مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

استاندار هرمزگان، با اشاره به پیگیری های انجام شده برای دریافت مجوز سفردوم ته لنجی، بیان‌کرد: تعداد سفرهای ته لنجی باید به حدی افزایش پیدا کند که حمل و نقل بهره‌ور شود و لازم نباشد، لنج‌ها با تجارت به دنبال کسب درآمد باشند از این رو با تلاش‌ها و پیگیری‌هایی که انجام داده ایم تلاش داریم مجوز سفر دوم ته لنجی را دریافت کنیم.

دوستی، با تاکید بر لزوم انضباط‌بخشی و تخصیص تخفیفاتی به صورت پلکانی به لنج‌داران، عنوان‌کرد: سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری در حوزه تجارت ملوانی باید به صورت متمرکز انجام شود ضمن اینکه لازم است لیست ۹۷ کالایی که در فرایند ته لنجی می‌توان وارد کشور کرد اصلاح و بروزرسانی شود.

وی عنوان‌کرد: رویکرد ما در مواجهه با کالاهای ته‌لنجی، آزادی تردد در سراسر استان و سخت‌گیری برای جلوگیری از خروج آن‌ها از مرزهای استان است چرا که یکی از مزیت‌های استان هرمزگان خرید است و مسافران و گردشگران با این رویکرد به استان سفر می‌کنند اما ارسال کالاها به سایر استان‌ها این مزیت استان در جذب گردشگر را ضعیف می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *