ج. آوریل 19th, 2024

ملوانان و لنج داران کالاهای مورد نیاز کشور را وارد کنند / از آن ها حمایت می کنیم

به گزارش جرون و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان هرمزگان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری درجلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی وشورای ساماندهی مبادلات مرزی استان اضهار داشت: عملیاتی نمودن مصوبه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص ورود اقلام شناورهای زیر 500تن دارای مبنای قانونی و حقوقی بوده و کلیه دستگاههای مرتبط ، ملزم به اجرای مصوبه هستند.

حیدری خاطر نشان ساخت : در راستای این مصوبه به موضوع احصاء اقلام مورد نیاز استان اشاره و ضمن تاکید به فرمانداران بیان نمودند مدیریت ومسئولیت اجرای مصوبات در تمامی شهرستان های ساحلی برعهده فرمانداران میباشد.

معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری هرمزگان افزود: فرمانداران نسبت به برگزاری برگزاری جلسه درخصوص ،چگونگی ترخیص کالا ،مبداء و مقصد و …رادر جهت اجرای مصوبات اقدام نمایند و گمرک و سایر دستگاه ها نیز همکاری لازم را در این خصوص بعمل آورند.

رئیس سازمان سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در این جلسه گفت : گفت : یکی از ظرفیتهای اشتغال، مناطق کوچک و مرزی است و می توان با نگاه قانونمند و ظرفیت سازی مناسب، با سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه فعال شوند.

قاسمی اظهار داشت: از ملوانان و لنج داران استان انتظار می رود، کالاهایی که مورد نیاز کشور بوده و طبق قانون مجاز است را در چارچوب قوانین و مقررات از طریق مرزها و گمرکات رسمی وارد کنند و در این صورت به طور کامل مورد حمایت خواهند بود.

قاسمی افزود: حمل و نقل کالاهای ترخیص و وارد شده توسط ملوانان و شناورهای زیر 500 تن در سطح استان بلامانع بوده و با مدیریت فرمانداران کالاهای مذکور در سطح بازارچه های ملوانی با فاکتورمعتبرعرضه و توزیع گردد

وی در ادامه بیان داشت : کلیه دستگاه های حاکمیتی از جمله قرنطینه،غذا و دارو،بهداشت و استاندارد ضمن حضور در محل بنادر و گمرکات شرق و غرب استان با هماهنگی گمرک نسبت به صدور مجوزهای مربوطه اقدام لازم بعمل آورند.

قاسمی افزود : موضوع اجرای مصوبات و گردش کار در شهرستان ها نیز به صورت ویژه توسط تمامی دستگاه ها پیگیری گردد و در موضوعاتی که دارای ابهام و خللی در کار وجود دارد در خواست برگزاری جلسه به دبیرخانه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ارسال گردد.

قاسمی در پایان گفت: این لنج‌ها در شهرستان‌های پارسیان، بندرلنگه، بندرخمیر، میناب، سیریک، جاسک، قشم و بندرعباس فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *