د. آوریل 22nd, 2024

مدارس شهرک پیامبر اعظم در مسیر خطوط حمل و نقل عمومی جانمایی شوند

نشست فوق‌العاده شورای اداری هرمزگان برای بررسی مسائل معطل مانده مردم بندرعباس و بررسی میزان پیشرفت طرح های عمرانی مرکز استان برگزار شد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان با بیان اینکه نشست‌های شورای اداری استان بیش از ۸۹۰ مصوبه داشته است، گفت: تاکنون ۳۷۸ مصوبه از مجموع مصوبات، اجرایی شده و ۴۱ درصد طرح‌ها نیز همچنان مهلت اجرا دارند و تنها ۱۵ درصد با تاخیر روبرو شده اند.

دوستی در بررسی پروژه‌های مرمت و بازسازی آثار تاریخی شهرستان بندرعباس با تاکید بر لزوم تدوین طرح جامع برای احیای آثار باستانی استان از تامین اعتبارات لازم برای آماده کردن این طرح و مرمت اضطراری قلعه تاریخی فین خبرداد و گفت: در طرح جامع، تعریف پیوست اقتصادی و توجه به اقتصاد خرد محلی مهم است و قلعه فین به عنوان پایلوت اجرای طرح جامع تعیین می‌شود.

او مدل هزینه‌ای طرح جامع را مشارکت ۵۰ درصدی وزارت میراث فرهنگی اعلام کرد و گفت: برای تحقق این هدف لازم است که اداره کل میراث فرهنگی استان بر زمین‌های پیرامونی اماکن تاریخی جهت احداث کمپ‌های گردشگری تمرکز کند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به اهمیت افزایش دسترسی کودکان و نوجوانان به محتوای مناسب اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی کتابخانه‌ها و تماشاخانه‌های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جزء اولویت‌های استان است و اتوبوس مورد نیاز این طرح و منابع لازم برای تجهیز و بروزرسانی کتابخانه سیار و مرکز سیار بخش فین نیز تامین می‌شود.

مهدی دوستی در بررسی طرح‌های نوسازی مدارس و آموزش و پرورش بر پیگیری تحقق قول مساعدت وزیر آموزش و پرورش درخصوص جبران کمبود فضای آموزشی شهرک پیامبراعظم (ص) تاکید کرد و گفت: به منظور ارتقای بهره وری و حذف سرویس دانش آموزان از سبد هزینه خانوار باید در طرح‌های آمایش، مدارس در مسیر خطوط حمل و نقل عمومی جانمایی شوند.

استاندار هرمزگان برای اجرای طرح هوشمندسازی مدارس تاکید کرد و گفت:توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، رغبت دختران برای تحصیل در رشته طراحی و دوخت را افزایش داده و این فرهنگ که بانوان تحصیلکرده می‌توانند همزمان نقش مادری خود را بیش از پیش حفظ کنند، ارزشمنداست و باید تجهیزات کافی و روزآمد مانند برش لیزری که حدود ۲۰ درصد مصرف پارچه را در این حرفه کاهش می‌دهد برای آشنایی و کار دانش آموزان استان تهیه شود.

رئیس شورای اداری استان هرمزگان، در بررسی طرح‌های بهداشت و درمان نیز بر تکمیل طرح‌های بیمارستانی بندرعباس و اعلام آمار آمبولانس‌های نیازمند تعمیر و نوسازی تاکیدن کرد و گفت:برای رفاه مردم، زیرساخت‌های آزمایش ازدواج و اعتیاد باید در تمام مناطق وجود داشته باشد و درخصوص شبانه‌روزی کردن برخی از مراکز بهداشتی و درمانی بخش‌ها نیز برآورد برای تامین منابع انسانی انجام شود.

استاندار هرمزگان، در بررسی تصمیم‌های معطل مانده بخش فرهنگ و ارشاد نیز با اشاره به اهمیت تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در روستا‌ها بر تعیین تکلیف و ساماندهی مراکز فرهنگی و روستایی تاکید کرد و دستور‌هایی در راستای ساماندهی طرح گردشگری آبگرم مغویه، تعیین تکلیف روستا‌های مرزی در سامانه مبادلات مرزی، زیرسازی و آسفالت جاده درون روستایی سرخا، رفع مشکل آنتن‌دهی تلفن همراه بخش‌های مرکزی، فین، شمیل و سایت برتمب، تکمیل طرح‌های ورزشی و نوسازی مدارس و تاسیس آزمایشگاه مرکزی جهت استفاده تمامی دانش‌آموزان در بخش تخت صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *