د. آوریل 22nd, 2024

عاملان هزینه‌های گزاف در احداث فرودگاه هندورابی کیش محاکمه شوند

عاملان هزینه‌های گزاف در احداث فرودگاه هندورابی کیش محاکمه شوند

 به گزارش جرون ،حجت‌الاسلام احمد حسن‌زاده امام جمعه کیش در بیست و ششمین جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر که در سالن رازی مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار شد ضمن تسلیت به‌مناسبت ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) و سالروز شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: توجه به مقوله حجاب و عفاف را باید ابتدا از خود شروع کرده و ادارات و نهادها را در اولویت قرار دهیم و در مرحله بعد می‌توان ساکنین و گردشگران را به رعایت حجاب توصیه کرد.

وی افزود: به دنبال اجبار گردشگران برای رعایت حجاب کامل نیستیم چراکه در بازه زمانی کوتاه حضور گردشگر در کیش، نمی‌توان باور و عقاید افراد را تغییر داد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر جزیره کیش همچنین تبلیغات گسترده محیطی در سطح شهر و مبادی ورودی را ضروری دانست و گفت: در ادارات و نهادها نیز باید به تبلیغات محیطی در زمینه رعایت حجاب و ترویج  الگوی رفتاری مناسب توجه ویژه داشت.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان اینکه بازارهای کیش باید از مدرن‌ترین، پیشرفته‌ترین و باثبات‌ترین بازارهای کشور و منطقه باشد، تصریح کرد: بخش دوم این فعالیت‌ها باید از سوی صنوف انجام شود و در قالب برگزاری کلاس‌های آموزشی آداب و احکام معاملات و تجارت برای کسبه، علاوه بر ارتقای دانش عمومی، زمینه پیشرفت‌های اقتصادی فراهم شود.

وی با بیان اینکه مردم، ساکنان و گردشگران آخرین حلقه زنجیره توجه به عفاف و حجاب هستند، گفت: با نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در تمامی زمینه‌ها، کیش به‌عنوان یک مرکز مدرن اسلامی، الگویی افتخارآفرین برای آیندگان خواهد بود.

امام جمعه کیش با اشاره به ضرورت طرح مسائلی چون حجاب و مبارزه با رانت‌خواری در جهت حفظ حقوق مردم در ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود: برگزاری این جلسات لازم اما کافی نیست و حراست و رؤسای ادارات مؤظف به نظارت بر رعایت عفاف و حجاب هستند تا با اقدامات اغنایی، این موضوع فرهنگی در جامعه ترویج یافته و تقویت شود.

حجت‌الاسلام حسن‌‌زاده در ادامه امر به معروف و نهی از منکر را فقط امری برای مبارزه با بی‌حجابی ندانست و خواستار مقابله با رانت‌خواری و برخورد با تضییع‌کنندگان حقوق بیت‌المال و مردم جزیره کیش شد و گفت: در موضوع ساخت فرودگاه هندورابی متاسفانه میلیاردها تومان از بودجه جزیره کیش صرف فرودگاهی شد که برای احداث این فرودگاه حتی مجوزهای قانونی از سازمان هواپیمایی کشوری هم دریافت نشده است و جالب اینجاست که پس از ساخت حتی یک بار هم هواپیما برای ورود گردشگر در آن فرود نیامده است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کیش در ادامه خواستار محاکمه عاملان و بازگشت خسارات مالی در خصوص هزینه‌های گزاف و غیرقانونی احداث فرودگاه هندورابی به جزیره کیش شد و افزود: مدیرعامل سابق سازمان منطقه آزاد کیش که اکنون ارتقا هم یافته است و تمامی گروه و کسانی که در این موضوع به نوعی دخیل بوده‌اند بایستی محاکمه شوند و میلیاردها تومان خسارات مالی ناشی از هزینه‌های گزاف و سرسام‌آور احداث فرودگاه متروکه جزیره هندورابی را به مردم کیش برگردانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *