د. آوریل 22nd, 2024

طراحی یک شهر جدید با نام خلیج‌فارس در ساحل شرقی بندرعباس

استاندار هرمزگان مسکونی‌سازی جزایر را مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب و تکلیف دولت دانست.

مهدی دوستی در نشست مشترک قرارگاه ملی مسکن و شورای مسکن هرمزگان که با حضوردستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی، سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و حضور ویدئوکنفرانسی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از طرح‌های ابتکاری که در حوزه مسکن هرمزگان اجرای آن در میناب آغاز شده طرح مسکن تدریجی است که به جد به صورت پایلوت دنبال می‌شود و تا مرحله‌ی دیوار چینی نیز پیش رفته است‌.

وی با اشاره به عزم استان و پیگیری‌های وزیر کشور برای اجرای طرح بازآفرینی شهری، بیان کرد: دارایی استان برای پیشبرد طرح‌های بازآفرینی در بندرعباس اراضی ۳۵۰ هکتاری است که ضرورت دارد به سرعت تعیین تکلیف و ساماندهی شود و مسائل و موانع حقوقی آن نیز برطرف گردد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر طرح دولت برای احداث شهر جدید خلیج‌فارس در ساحل شرقی بندرعباس، عنوان‌کرد: طرح‌هایی که تاکنون برای احداث این شهر آماده شده است مورد بازبینی قرار گرفته است و امیدواریم با پایان کارِ طراحی تا سال آینده عملیات اجرایی آن نیز آغاز شود هر چند که بهره‌برداری کامل از آن ممکن است سال‌ها طول بکشد.

دوستی مسکونی‌سازی جزایر را مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب و تکلیف دولت دانست و گفت: لازم است در جهت مسکونی‌سازی جزایر و رونق ساخت و ساز در این مناطق به ویژه جزیره بوموسی طرح‌های ویژه و مشوق‌هایی در نظر گرفته شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، با اشاره  به لزوم آزادسازی اراضی مجاور شهر بندرعباس به منظور تخصیص جهت احداث نهضت ملی مسکن، خواستار جابه جایی خطوط لوله گاز در این اراضی  شد که با موافقت اعضای قرارگاه ملی مسکن بنا شد جابه جایی خطوط لوله گاز از طریق اعتبارات دولتی وزارت راه و شهرسازی انجام شود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه تصمیماتی در رابطه با الحاق زمین‌های جدید به شهرستان‌های میناب و بندرعباس، احداث خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی و تامین اعتبارات مربوط به آن و اجرای نهضت ملی مسکن در جزایر گرفته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *