د. آوریل 22nd, 2024

صنایع ای که فقط آلودگی های زیست محیطی و معایب آنها نصیب هرمزگان می شود

 دبیر اتاق بازرگانی هرمزگان گفت: تعدادی از شرکت ها و صنایع بزرگ که در هرمزگان مستقر هستند و صادراتشان نیز از همین استان است از عضویت در اتاق بازرگانی استان خودداری کرده و با کارت سایر استان ها فعالیت می کنند.

پیام رضایی روز دوشنبه در یک نشست خبری افزود: شرکت سیمان بندرخمیر، صبا فولاد خلیج فارس، نفت آفتاب و نفت پاسارگارد و شرکت های مستقر در مناطق ویژه اقتصادی کارت بازرگانی اتاق هرمزگان را نگرفته اند و به همین دلیل استان از مزایای عضویت آنها بی بهره مانده و فقط آلودگی های زیست محیطی و دیگر معایب آنها نصیب استان می شود.

وی پیگیری برای عضویت چنین شرکت هایی را از اولویت های کاری اتاق بازرگانی هرمزگان اعلام کرد و خواستار همکاری سایر بخش های اثربخش در این زمینه شد.

رضایی با تشریح دستاوردهای اتاق بازرگانی هرمزگان خاطرنشان کرد: ارتقای رتبه و جایگاه اتاق استان در شاخص های مختلف ، نتیجه تعامل و همکاری فکری و عملی مدیریت و هیات رییسه اتاق بازرگانی استان است.

به گفته دبیر اتاق بازرگانی هرمزگان کسب رتبه نخست آموزش برای سه سال متوالی، رتبه دوم تشکل های کشور و رتبه کلی ششم ، تشکیل ۱۷کمیسیون تخصصی، افزایش اعضای اتاق از حدود ۷۰۰نفر به یکهزار و ۷۰۰نفر و بخشی از عملکرد اتاق بازرگانی هرمزگان است.

وی ادامه داد: فعال کردن دفاتر صدور گواهی مبدا از بندرلنگه، کیش، قشم، میناب و جاسک یکی دیگر از اقدامات مهم است که در کنار آن دفاتر ملکی برای اتاق های بازرگانی بندرلنگه و جزایر کیش و قشم نیز خریداری شد.

رضایی تصریح کرد: تحول در مسئولیت های اجتماعی نیز محصول دوران مدیریتی جدید است که مشارکت ۵۰ درصدی در ساخت ۱۰ باب مدرسه با ۱۵۰میلیارد ریال اعتبار یکی از نتایج آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *