ج. آوریل 19th, 2024

شهردار باید کمیته انتصابات را که قولش را داده بود تشکیل دهد

به گزارش جرون ،نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: طرح سوال از شهردار حق طبیعی و قانونی اعضای شورای اسلامی شهر است و اعضای شورا می توانند حتی چندین بار در سال طرح سوال از شهردار را داشته باشند و شهردار هم باید به شعارهایی که داده است عمل کند و کمیته انتصابات را هم‌ که قولش را داده بود تشکیل دهد.

اسماعیل بواشه در نوزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: تمام جلسات شورا طبق قانون و رعایت مفاد قانونی در آنها انجام شده است و جلسات طبق ضرورت‌ها بر اساس تصمیم هیأت رئیسه شورا برگزار شده است.

وی افزود: خانم جراره که ریاست شورا را به عهده دارد و در دو دوره گذشته عضو این شورا بوده و یک دوره ریاست نیز در کارنامه دارد ثقل وحدت بین اعضای شورای ششم است و زحمات زیادی کشیدند تا شورا به سمت شفاف سازی حرکت کنند. 

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: امیدواریم شهردار محترم به شعارشان عمل کنند، تفاوت شورای ششم با شورای پنجم هم این است که ما شورای شهرداری نباشیم و شورای شهر باشیم و این طرح سوال هم نشان از این دارد که ما پایبند به نظام هستیم و خط قرمز ما مقام معظم رهبری است و از هیچ کوششی برای بهتر شدن شرایط شهرداری دست بر نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: نکته ای در رابطه با جلسه فوق العاده ای که انجام شد باید بگویم، با توجه به تصادفاتی که در هفته های قبل اتفاق افتاد و ضرورت و اهمیتی که داشت ما در بیستم آذرماه جلسه ای را در کمیسیون عمران و حمل و نقل تشکیل دادیم؛ در هفته قبل ۶ نفر از شهروندان را از دست دادیم و این موضوع ضرورت برگزاری جلسه را داشت که روز بیست و یکم در صحن علنی شورا برگزار شد.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس عنوان کرد: اگر ما بحث قانون و قانونمندی را مطرح می‌کنیم باید خودمان هم رعایت کنیم و در کمیسیون‌های تخصصی شورا حضور پیدا کنیم و در جهت تخصصی کردن مصوبات شورا بتوانیم عمل کنیم، الان سراغ دارم یکی از همکاران در حدود ۹ جلسه کمیسیون بودجه شرکت نکرده است و جای تاسف دارد چرا که اگر بنا بر قانونمندی است باید اول خودمان رعایت کنیم و بعد تذکر به سایرین بدهیم.

بواشه خاطرنشان کرد: طرح سوال از شهردار حق طبیعی و قانونی اعضای شورای اسلامی شهر است و اعضای شورا می توانند حتی چندین بار در سال طرح سوال از شهردار را داشته باشند و شهردار هم باید به شعارهایی که داده است عمل کند و کمیته انتصابات را هم‌ که قولش را داده بود تشکیل دهد.

وی خاطرنشان کرد: انتصابات حق قانونی شهردار است اما ما هم ناظر هستیم و همانطور که شهردار بیان کردند که باید کارگروه تخصصی برای انتصابات تشکیل شود انتظار داریم این اتفاق بیافتد و همه پرسنل شانس ظهور و بروز در عرصه مدیریتی داشته باشند تا بهترین و توانمند ترین گزینه برای مدیریت مناطق و سازمانها انتخاب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *