ج. آوریل 19th, 2024

رشد ۱۰ درصدی مسافرهای فرودگاه بندرعباس در شرایط کرونا

به گزارش جرون ،ضیائی با اشاره به شرایطی که کرونا بر فرودگاه‌های کشور وارد کرده است، بیان داشت: در زمان شیوع بیماری کرونا فرودگاه های کشور با کاهش ناگهانی حجم پروازها و مسافران روبه‌رو شدند اما فرودگاه بین المللی بندرعباس شاهد رشد ۱۰ درصدی مسافری است.

وی، با اشاره به حضور حدود ۲۰ ارگان مختلف در فرودگاه بین المللی بندرعباس بیان داشت: تلاش داریم با همکاری این ارگان‌ها خدماتی در شأن مردم داده شود و رضایت آن‌ها را بیش از پیش جلب کرد.

مسیر بندرعباس گرگان راه‌اندازی شد

مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان همچنین بیان داشت: همانگونه که به خبرنگار ایرنا اطلاع داده بودم، مسیر بندرعباس گرگان هم در هشتم آبان راه‌اندازی شده و مردم و فعالان اقتصادی، به خصوص بازرگانان می‌توان این مسافت را سریع‌تر طی کنند.

وی افزود: تعداد پرواز در مسیرهای مختلف افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته و امکان افزایش در برخی مسیرهای هم وجود دارد اما از آنها استقبال نمی‌شود که در این خصوص کرونا را نیز باید لحاظ کرد.

ضیائی بیان داشت: در مسیر بندرعباس تهران در ساعت های مختلف پرواز وجود دارد و به شهرهای شیراز، اصفهان و مشهد پرواز روزانه برقرار است.

به گفته وی، مسافران فرودگاه بین المللی بندرعباس اغلب فعالان اقتصادی بوده و به همین دلیل زمانی که به تعطیلی‌ها نزدیک می‌شویم از حجم مسافران کاسته می‌شود اما در مسیرهایی مانند مشهد و کیش اغلب مسافران گردشگری هستند و فرودگاه‌های آنها شاهد افزایش حجم مسافری هستند.

مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان خاطر نشان کرد: درحال حاضر هواپیماهای ۱۵ شرکت پروازی ۱۶ مسیر پروازی داخلی را برای مسافران فرودگاه بین المللی بندرعباس پوشش می‌دهند و به طور میانگین روزانه بین ۳۰ تا ۴۰ سورتی پرواز در این فرودگاه انجام می‌شود.

سه طرح بزرگ تا پایان سال بهره‌بردرای می‌شوند

مدیرکل فرودگاه های هرمزگان گفت: سه طرح بزرگ شامل تکمیل دیوار حفاظتی فرودگاه بین المللی، توسعه پارکینگ هوایپما و بهسازی پارکینگ‌های قبلی هوایپما در فرودگاه بین المللی بندرعباس بهره‌برداری می‌شوند،همچنین تجهیزات فرود دقیق هواپیما در فرودگاه بین المللی بندرعباس بروزرسانی می‌شوند.

 ضیائی ادامه داد: علاوه‌براین موارد پیگیر راه‌اندازی ایرتاکسی برای استفاده مردم در مسافت‌های کوتاه بوده و تلاش داریم زیرساخت‌های ایجاد شده در زمان مدیریت قبلی در فرودگاه‌های بین المللی بندرلنگه و ابوموسی را تکمیل کنیم.

وی اشاره کرد: با توجه به اهمیت فرودگاه بین المللی بندرعباس برای کشور و شرکت فرودگاه‌های کشور اجازه داده نشد طرح های آن متوقف شود و براساس دستور مدیرعامل باید ۱۰۰ درصد طرح های آن اجرایی شود.

مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان در خصوص فرودگاه‌های قشم و کیش هم بیان داشت: این فرودگاه ها زیر نظر مناطق آزاد اداره می‌شوند.

ضیائی در خصوص احداث باند دوم فرودگاه بین المللی بندرعباس که از نیازهای این استان و شهر بندرعباس عنوان شده نیز گفت: برای احداث این باید زمین مورد نیاز باید در اختیار راه و شهرسازی هرمزگان و سپس فرودگاه بین المللی بندرعباس گذارده شود.

وی تاکید کرد: احداث این باند اثر مثبت و خوبی بر توسعه فعالیت‌های اقتصادی هرمزگان به صورت غیر مستقیم و افزایش پروازها خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *