د. آوریل 22nd, 2024

 خارج شدن بیش از ۷۰ درصد سود بنگاه‌ها هرمزگان از استان

به گزارش جرون مهدی دوستی استاندار هرمزگان، در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح‌های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس، اظهار کرد: مناطق ویژه قرار است که مناطق پیشران اقتصاد باشند از این رو  انضباط و نظم در آن‌ها حرف اول را می‌زند که خوشبختانه منطقه ویژه خلیج‌فارس عملکرد خوبی در این حوزه داشته است.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه نمی‌تواند نسبت به محیط پیرامون خود و خودروهایی که از آن خارج می‌شود بی تفاوت باشد، گفت: در تلاش هستیم دو جایگاه بزرگ سوخت را در محدوده‌های اقتصادی و صنعتی استان راه‌اندازی کنیم تا زمان معطلی خودروهای ترانزیتی برای سوخت‌گیری به حداقل برسد.

استاندار هرمزگان، تاکیدکرد: پیش از این با محدودیت زمین در منطقه ویژه روبرو بودیم که دستوراتی داده شده است تا زمین‌های جدیدی آماده‌سازی شود و بتوانیم از سرمایه‌گذاران استقبال کاملی را انجام دهیم ضمن اینکه در اسکله‌ها نیز امیدواریم اصلاحاتی انجام شود تا معطلی شرکت‌ها در آن‌ها نیز کاهش یابد.

فاز پنجم طرح ساماندهی فاضلاب بندرعباس آغاز شد

وی خاطرنشان‌کرد: پروژه‌های بزرگی را در منطقه ویژه در دستور کار داریم که بخشی از آن‌ها در سفر پیش‌روی ریاست جمهوری کلنگ‌زنی و یا به بهره‌برداری خواهیم رساند که یکی از آن‌ها یک بسته ۵ میلیون تنی فولاد است که ظرفیت تولید فولاد هرمزگان را دوچندان خواهد کرد.

نماینده عالی دولت در هرمزگان عنوان‌کرد: در استان دو مسئله داریم که جزو مشکلات اصلی به شمار می‌آید، گیر اصلی‌مان در توسعه‌ی استان، انباشت سرمایه است که متاسفانه در استان انجام نمی‌شود و تقریبا بیش از ۷۰ درصد سود بنگاه‌ها از استان خارج می‌شود.

وی افزود: موضوع دوم گسستگی زنجیره‌های ارزش در استان است که ما در برنامه اکوسیستم پیمان، تلاش کردیم این نقیصه را از بین ببریم به عنوان مثال یکی از صنایع پیشران استان کشتی‌سازی است که نهاده‌های اصلی آن در استان وجود ندارد بر همین اساس  تلاش کردیم پیش‌نیازهای این صنعت را در شرق هرمزگان با کمک هلدینگ خلیج‌فارس ایجاد کنیم.

دوستی تاکیدکرد: متأسفانه صنعت فولاد استان گریدهای مورد نیاز کشتی‌سازی را تولید نمی‌کند و خواهشی داریم این است که کمک کنید  بتوانیم نهاده‌های تولید اقتصاد دریا و کشتی‌سازی را در داخل استان تامین کنیم و نهاده‌های موردنیاز این صنعت در استان تولید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *