ج. آوریل 19th, 2024

 جایگزینی کتابخانه شهدا با مکانی مناسب در پارک شهید دباغیان زودتر حل و فصل شود

مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان امروز به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار امروز از کتابخانه آیت اللّه خامنه ای شهرستان بندرعباس بازدید کرد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در حاشیه این بازدید در نشستی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار پس از بررسی مشکلات تعدادی از کتابخانه های بندرعباس در این خصوص دستورات ویژه ای صادر کرد.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به تأمین اعتبار برای تکمیل و بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی بندرعباس و همچنین اختلاف در قرارداد فی مابین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و شهرداری بندرعباس اظهار داشت: به منظور رسیدگی به این مشکلات به دادستان مرکز استان هرمزگان مأموریت داده شد تا پس از برگزاری جلسه با حضور مسئولان مربوطه، دستورات قانونی لازم را در این خصوص صادر کند.

قهرمانی در ادامه ابراز امیدواری کرد که مشکل به وجود آمده بین شهرداری بندرعباس و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در خصوص جایگزینی کتابخانه شهدا با مکانی مناسب در پارک شهید دباغیان نیز با تدبیر دستگاه قضایی هر چه زودتر حل و فصل شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین مقوله کتاب و کتابخوانی را از مباحث مهم مرتبط با حوزه فرهنگ و امور زیربنایی عنوان کرد و بیان داشت: یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، عدم توسعه فضای فیزیکی کتابخانه‌ها است.

وی کتابخانه‌ مرکزی بندرعباس را محلی مناسب برای بروز خلاقیت و پرورش ایده‌های نوجوانان و جوانان استان دانست و گفت: با افتتاح کتابخانه مرکزی جدید در بندرعباس، استاندارد فضای فیزیکی کتابخانه های استان افزایش می یابد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع، امیدواریم در نتیجه تدابیر اتخاذ شده در آینده ای نزدیک شاهد بهره‌برداری از کتابخانه مرکزی به عنوان پروژه ای مهم برای ارائه خدمات فرهنگی به شهروندان بندرعباسی باشیم.

گفتنی است؛ کتابخانه مرکزی بندرعباس که به عنوان بزرگ‌ترین کتابخانه هرمزگان از آن یاد می‌شود به مساحت ۷ هزار مترمربع و با پیشرفت فیزیکی ۵۴ درصدی بعد از گذشت ۱۵ سال هنوز آماده بهره‌برداری نیست و از طرح های نیمه تمام و چشم انتظار ساماندهی در استان هرمزگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *