ج. آوریل 19th, 2024

تا اوایل مهر،آب شیرین کن خلیج فارس وارد مدار می‌شود

به گزارش جرون ،فریدون همتی دوشنبه شب در نشست شورای حفاظت از منابع آب و کارگروه آب و کشاورزی هرمزگان افزود: تا اوایل مهرماه امسال نیز آب تضمینی خریداری شده از آب شیرین کن خلیج فارس برای تقویت اب پایدار شهر بندرعباس وارد مدار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بیش از هشت هزار و۲۰۰ لیتر، مصرف آب شرب مورد نیاز در هرمزگان است، بیان داشت: پنج هزار و ۸۰۰ لیتر در ثانیه میزان تولید آب و بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ لیتر در ثانیه کمبود تولید آب در استان وجود دارد.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: یک هزار و ۲۰۰ لیتر از کمبود آب، مربوط به روستاهای شهرستان بندرعباس است که اگر مصرف را مدیریت کنیم، در هیچ منطقه ای قطعی آب ایجاد نمی‌شود.
همتی، با اشاره به روند افزایشی سرمایه گذاری در بخش احداث آب شیرین کن ها در سه سال اخیر گفت: ظرفیت تولید این آب‌شیرین‌کن ها، هم اکنون وارد مدار شده و بخشی از کمبود آب شرب استان را جبران کرده است.
وی عنوان کرد: با توجه به خشکسالی، تعداد زیادی از روستاها هم اکنون مشکل آب دارند و ناچار هستیم از طریق تانکر به برخی از روستاها آبرسانی کنیم و یا برخی دیگر از روستاها تنها در ساعت های خاص می‌توانند از شبکه آب استفاده کنند.
استاندار هرمزگان، ادامه داد: با وجود خشکسالی اما با تکیه به ظرفیت آب شیرین کن‌ها، بخشی از آب سد استقلال و شمیل و نیان را برای کشاورزان این مناطق در نظر گرفته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *