د. آوریل 22nd, 2024

بیمارستان تخصصی کودکان در بندرعباس ساخته می شود

شرکت پالایش نفت بندرعباس در راستای مسئولیت های اجتماعی خود ساخت بیمارستان ۹۰ تختخوابی تخصصی کودکان در شهر بندرعباس را آغاز کرد.

بر اساس نیاز سنجی و هماهنگی صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و به منظور بهبود فضای درمانی و ایجاد بخش های تخصصی، ساختمان جدید بیمارستان کودکان با ظرفیت ۹۰ تخت از سوی شرکت پالایش نفت بندرعباس به منظور توسعه زیرساخت های درمانی ساخته می شود.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس در این خصوص گفت: این بیمارستان در زمینی به وسعت ۹ هزار متر مربع و در ۵ طبقه با اعتبار اولیه یک هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال در مجاورت بیمارستان کودکان فعلی بندرعباس ساخته می شود.

هاشم نامور افزود: با توجه به اینکه ساختمان و امکانات بیمارستان فعلی جوابگوی نیاز مردم استان نیست و نیاز به طرح تکمیلی در این بیمارستان و اضافه شدن بخش های تخصصی از قبیل بخش مداوای کودکان سرطانی وجود داشت و به همین منظور احداث ساختمان تکمیلی بیمارستان کودکان با مصوبه هیئت مدیره شرکت پالایش نفت بندرعباس و در راستای ایفای مسئولیت ها و مشارکت های اجتماعی این شرکت در دستور کار قرار گرفت.

وی مدت زمان اجرای طرح را ۲۴ ماه اعلام کرد و بیان داشت: اقدامات اجرایی این پروژه از شهریور ماه امسال آغاز شده است و هم اکنون  فونداسیون، ستون ها و دیوارهای برشی طبقه همکف اجرا شده و قالب بندی و آرماتوربندی سقف طبقه همکف نیز در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس اظهار کرد: رسالت و مسئولیت اصلی این شرکت تولید و تحویل  فرآورده های نفتی با کیفیت و تامین انرژی مورد نیاز بخشی از کشور است، لیکن با درک موضوع مهم مسئولیت های اجتماعی و به منظور حفظ، مراقبت و کمک به جامعه ای که در آن فعالیت می نماید همکاری و مشارکت با قشرهای مختلف جامعه را از وظائف اجتماعی خود می داند.

نامور افزود: شرکت پالایش نفت بندرعباس تنها در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال در راستای مسئولیت های اجتماعی برای توسعه زیرساخت های عمرانی، درمانی، آموزشی و ورزشی در جامعه پیرامونی خود اختصاص داد.

وی بیان کرد: در سال ۹۹ با توجه به شیوع بیماری کرونا به منظور مساعدت و همیاری به جامعه پیرامونی و در طرح مواسات و کمک های مومنانه بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال برای تهیه بسته های معیشتی و کمک به خانواده های نیازمند و آسیب دیده از کرونا اهداء شد، همچنین برای تهیه تبلت برای دانش آموزان نیازمند در استان نیز بیش از ۱۲ میلیارد ریال اختصاص یافت و به منظور کمک به بیماران کرونایی و تامین تجهیزات مورد نیاز و همچنین حمایت از مدافعان سلامت نیز ۱۰۰ میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اهداء شد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس، ساخت و تجهیز زمین ورزشی، پارک محله ای و ساختمان دهیاری روستای بارغین خونسرخ با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال، مشارکت در احداث ساختمان خوابگاه دانشجویان دختر مجتمع آموزش عالی میناب به میزان ۱۵ میلیارد ریال، توسعه زیرساختهای ورزشی با حمایت از هیئت های ورزشی از جمله ساخت و اهداء دیوار سرعت سنگ نوردی به هیئت کوهنوردی هرمزگان با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال، مشارکت در تشکیل صندوق پژوهش و فناوری هرمزگان به میزان ۲۰ میلیارد ریال و مشارکت در تکمیل و ساخت مجتمع فرهنگی، قرآنی مسجد حضرت حمزء (ع) بندرعباس به میزان ۱۴ میلیارد ریال را به عنوان بخشی از اقدامات اجرا شده از سوی شرکت پالایش نفت بندرعباس در راستای توجه به مسئولیت های اجتماعی خود در سال گذشته عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *