ج. آوریل 19th, 2024

شرکت پالایش نفت آفتاب یک بار دیگر روز دوشنبه مورخ ۱۹ تیرماه دچار حادثه شد. طبق اعلام این شرکت به علت عملکرد ناایمن یک دستگاه تانکر حامل مواد نفتی‌ که به علت معضلات اصلی این شرکت در تامین خوراک بواسطه حمل و نقل جاده ای و تردد بیش از حد تانکرها در محوطه عملیاتی پالایشگاه آفتاب، دچار حادثه اتش سوزی گردیده، آتش به مخازن پالایشگاه سرایت کرده که منجر به ایجاد حریق می شود.

خوشبختانه این حادثه با عملکرد به موقع و سریع واحد آتشنشانی شرکت و همچنین با همت و مشارکت فعالانه، همدلانه و مسئولانه سازمان ها و شرکتهای فعال استان از جمله شرکت پالایش نفت بندرعباس، شرکت نفت ستاره خلیج فارس و همکاری به موقع و مستمر بسیاری از نهادهای دولتی استان از جمله سازمان آتشنشانی شهرداری بندر عباس، اداره کل بنادر و دریانوری استان هرمزگان، شرکت های فولاد هرمزگان و صبا فولاد، شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان، مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران، شرکت بناگستر، و بسیاری دیگر از نهادهای دولتی استان مدیریت شد.

همچنین حضور جمع کثیری از مسئولان استان از جمله استاندار هرمزگان، دادستان استان،فرمانده سپاه امام سجاد( ع ) استان، فرمانده منطقه یکم ندسا، معاونت سیاسی امنیتی استانداری، فرماندار شهرستان بندرعباس، رییس ستاد مدیریت بحران استان، رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان و دیگر مقامات استانی، ضمن پیشگیری از سرایت حریق به سایر یونیت های پالایشگاه، عملیات اطفای کامل حریق با موفقیت به سرانجام رسید و هسته مرکزی آتش مهار شد.

این شرکت در سال های گذشته نیز با حادثه های مشابه ، تیتر رسانه ها شده بود. و این سوال را حداقل برای مردم هرمزگان ایجاد می کند که چرا با وجود پالایشگاه های بزرگ تر در استان هرمزگان مانند نفت ستاره و یا پالایشگاه نفت بندرعباس و یا پالایشگاه های گاز استان چرا این شرکت بیشتر درگیر حوادث نفتی می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *