ج. آوریل 19th, 2024

بلیت شناورهای بندرعباس به قشم و هرمز دوباره گران شد

هنوز 3 ماه از افزایش قیمت بلیت شناورهای مسافری بندرعباس به قشم و هرمز و بالعکس نگذشته که دوباره قیمت بلیت ها افزایش و از 89 هزار تومان به 105 هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش جرون میانه دی ماه 1401 بلیت شناورهای مسافری مسیر بندرعباس به قشم و هرمز و بالعکس از 65 هزار تومان به 89 هزار تومان افزایش یافت و گلایه های زیادی بخصوص برای جزیره نشینان به دنبال داشت به طوری که اگر چه یک سفر در هفته 49 هزار تومانی برای قشموندان در نظر گرفته شده بود اما قشمی ها نیاز به سفرهای بیشتری به بندرعباس برای انجام امور خود دارند.

حالا خبر رسیده که از اول فروردین 1402 نرخ بلیت شناورهای مسافری مسیر بندرعباس به قشم و بندرعباس به هرمز و بالعکس به 105 هزار تومان افزایش یافته است و مسافرانی که می خواهند راهی جزیره شوند باید نفری 105 هزار تومان بپردازند.

این افزایش قیمت در حالی است که کیفیت حمل مسافر با شناورهای مسافری بدلیل فرسوده شدن تدریجی این ناوگان، کاهش یافته و صندلی شناورها کیفیت مناسبی ندارد.

برای قشموندان یک بار سفر هفتگی 49 هزار تومانی در این طرح در نظر گرفته شده است.

برای اهالی هرمز نیز نرخ بلیت 19 هزار تومانی در نظر گرفته شده است. هزینه تردد اتباع و گردشگران خارجی نیز 5 دلار است.

همچنین اعلام شده که این نرخ گذاری برای اول تا 20 فروردین ماه 1402 است و درباره تداوم و یا بازگشت نرخ بلیت ها از 105 به 89 هزار تومان در ستاد تنظیم بازار بعد از 20 فروردین تصمیم گیری می شود.

به گزارش فارس، زمان نسبی تردد دریایی در مسیر بندرعباس به قشم یک ساعت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *