ج. آوریل 19th, 2024

بلاتکلیفی در نحوه برگزاری آزمون های پایان سال تحصیلی دانشجویان

حمدرضا سمتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این احتمال وجود دارد که آزمون های پایانی دانشگاه‌ها در مناطق زرد و آبی به صورت حضوری برگزار شود و وزارت علوم نیز این را اعلام کرده است.

وی ادامه داد: تصمیم نهایی در این خصوص در زمانی که به مقطع برگزاری آزمون‌ها نزدیک‌تر می‌شویم اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.

وی اضافه کرد: درحال حاضر باید امیدوارم بود با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی همه افراد جامعه شرایط جامعه از نظر کرونا بهتر شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مرگ هفت هرمزگانی دیگر در استان بر اثر ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: با احتساب این آمار، شمار فوتی های کرونا در استان به یک هزار و ۱۰۶ نفر رسید.

دکتر فاطمه نوروزیان شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فوتی ها از شهرستان بندرعباس و جاسک و شامل ۴ خانم و سه آقا بودند که مسن ترین آنها ۷۳ ساله و جوانترین آنها ۳۴ سال سن داشت.

وی، با اشاره به شیب تند ابتلا به کرونا در بیشتر مناطق هرمزگان، افزود: براساس آمارها، هفته گذشته هر سه دقیقه یک نفر در هرمزگان مبتلا به کرونا شدند که این آمار بسیار نگران کننده است.

دکتر نوروزیان شمار بستری های کرونا در استان را ۴۵۳ نفر اعلام کرد و بیان داشت: هم اکنون ۷۲ نفر از بستری ها در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند که حال ۱۵ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان آخرین وضعیت رنگ بندی شهرستان های استان از نظر ابتلا و شیوع کرونا را به این شرح اعلام کرد: شهرستان های بندرعباس، بندرلنگه، بندرخمیر، پارسیان، قشم ، میناب، جزیره کیش و هرمز در وضعیت قرمز، بشاگرد، بستک، حاجی آباد و رودان در وضعیت نارنجی ، بوموسی و سیریک در وضعیت زرد هستند.

دکتر نوروزیان با اشاره به شیوع ویروس خطرناک کرونای هندی، گفت: این نوع ویروس از دو نوع قبلی آن بسیار خطرناک‌تر و سرایت پذیرتر می باشد و هم اکنون شرایط بسیار حساس و نگران کننده است و همه باید رعایت پروتکلهای بهداشتی را با جدیت انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *