د. آوریل 22nd, 2024

با وجود نگرانی ها، شاهد تعطیلی هیچ یک از صنایع هرمزگان نبودیم

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: ما باید سرمایه های سرگردان دست مردم که طبق آمار و ارقام بانک مرکزی بسیار بالا است و به سمت کشورهای همسایه مانند ترکیه سرازیر شده است را کنترل و به سمت صنایع و تولید هدایت کنیم تا بتوانیم چرخ اقتصادی کشور را به حرکت در آوریم.

به گزارش جرون ،حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده صبح امروز(۱۶ فروردین ماه) در دیدار با مسؤلین اداره کل صنعت معدن و تجارت استان هرمزگان با انتقاد از  نوع  نگاه کهنه و قدیمی برخی مسؤلین نسبت به بخش خصوصی، افزود: نگاه کهنه که در ذهن بسیاری از مسؤلین نسبت به فعالیت  های بخش خصوصی شکل گرفته است فعالیت های این بخش  را دچار مشکل کرده است و برخی دستگاه ها با اقدامات خود سنگ اندازی می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان بیان کرد: دستگاه ها نباید با شرکت ها و دستگاه های خود کارها را پیش ببرند و باید از بخش خصوصی حمایت کرد و در دولت نگاه بسیار خوبی به بخش خصوصی وجود دارد و از نگاه دولت پایه باید عبور کنیم که مورد علاقه دولت مردان بوده است تجربه دنیا نشان داده است که بخش خصوصی می توانند اتفاقات خوبی را رقم بزند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده تصریح کرد: حمایت از بخش خصوصی که اهل کار و تلاش و فعالیت هستند بسیار مفید و اثر بخش است و باید حمایت های خاصی که نیاز دارند صورت بگیرد و آن دسته از بخش خصوصی که به دنبال رانت و کارهای متفرقه‌ است برخورد قانونی شود.

وی اظهار کرد: ما باید سرمایه های سرگردان دست مردم که طبق آمار و ارقام بانک مرکزی بسیار بالا است و به سمت کشورهای همسایه مانند ترکیه سرازیر شده است را کنترل و به سمت صنایع و تولید هدایت کنیم تا بتوانیم چرخ اقتصادی کشور را به حرکت در آوریم.

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: ما در حوزه صنعت بسیار خوش درخشیده ایم اگر امروز چند کارخانه بزرگ در حال  رشد  داریم باید سمت رشد عرضی حرکت کنیم و کارخانه های جدید را تاسیس کنیم تا ظرفیت های زیادی که استان وجود دارد را بتوانیم نقد کنیم در حوزه های معادن نیز استان دارای ظرفیت بسیاری است که نیازمند تقویت و رشد بیشتر صنایع است.

وی افزود: در حوزه صنعت، استان هرمزگان عملکرد  بسیار خوبی را نشان داده است و با وجود نگرانی های بسیاری که در زمینه تعطیلی صنایع پیش آمده بود شاهد تعطیلی هیچ یک از صنایع نبودیم.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد : ظرفیت های معدنی استان هرمزگان دیده نشده است استان هرمزگان را در کشور با صنایع آن می شناسند اما با معادن آن نمی‌شناسند ما باید معدن های استان را احیا کنیم و از این نعمت خدادادی برای بهبود وضعیت استان هرمزگان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: استان هرمزگان از ظرفیت بسیار بالایی در زمینه ساحلی برخوردار است و ما می توانیم در سواحل استان ده‌ها بندر بزرگ مانند بنادر بندرعباس  داشته باشیم و در نگاه بلند مدت آینده ظرفیت های شرق استان بیش از پیش دیده شود که بتوانیم کمک حال مردم محروم استان هرمزگان باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی زاده تصریح کرد: مردم استان هرمزگان با وجود صنایع و معادن و ظرفیت بالای دریا بسیار محروم و مظلوم واقع شده اند و باید تمامی دستگاه‌ها و نهادها در جهت بهبود وضعیت مردم بکوشند و از مردم بومی هر منطقه در صنایع تولیدی استفاده شود تا مشکل اقتصاد جوانان نیز برطرف شود و با اجرای مسؤلیت های اجتماعی بنگاه ها نیز شاهد آبادی و عمرانی مناطق مختلف باشیم.

1 دنبال این می گردید “با وجود نگرانی ها، شاهد تعطیلی هیچ یک از صنایع هرمزگان نبودیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *