س. آوریل 23rd, 2024

با جهش سه برابری میناب قطب دوم تولید گندم استان شد

ناصر نورزاده معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: در راستای افزایش ضریب خود اتکایی در محصولات غلات به خصوص محصول تولید گندم که قوت غالب نان مصرفی مردم است ، سیاست وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر این بود که در این محصول به خود کفایی دست پیدا کنیم.

وی افزود: بر اساس سیاستهای وزارت جهاد کشاورزی، برنامه ریزی‌هایی  را در سطح شهرستان انجام دادیم که موفق شدیم در سال زراعی جاری بیش از ۲۸۰۰ هکتار  از مزارع شهرستان را به کشت محصول گندم اختصاص دهیم.

نورزاده عنوان کرد: در این راستا بسته های حمایتی لازم مانند بذر و کود یارانه ای در قالب کشت قراردادی گندم را دربین کشاورزان منطقه اجرایی کردیم که در این زمینه شهرستان میناب توانست رتبه اول را در استان هرمزگان به خود اختصاص دهد.

معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب گفت: بیش از ۷۰ درصد از مزارع شهرستان به زیر کشت  محصول قرار دادی رفت و پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت بالغ بر ۸۵۰۰ تن محصول از سطح مزارع کشاورزی شهرستان برداشت شود.

وی با بیان اینکه یک جهش سه برابری تولید محصول نسبت به سال گذشته داشته ایم، ادامه داد: شهرستان میناب به لحاظ تولید سطح کشت زراعی که پیش از این  رتبه سوم و چهارم استان را در اختیار داشت با برنامه ریزی های انجام شده توانستیم به رتبه دوم استان ارتقا پیدا کنیم  و بعد از شهرستان حاجی آباد، عنوان قطب دوم تولید گندم استان را کسب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *