ج. آوریل 19th, 2024

اهل سنت با حضور حداکثری نقش خود را ایفا خواهند کرد

به گزارش جرون ، شیخ عبدالرحیم خطیبی ظهر امروز در همایش نقش علما در وحدت اسلامی به میزبانی این جزیره اظهار داشت: ترسیم چهره‌ای معیوب و ناکارآمد از دین اسلام یکی از توطئه‌های کهن دشمنان است.

وی افزود: ایجاد ناامیدی در امت اسلامی و زشت جلوه‌ دادن دین اسلام در منظر دیگر جوامع، دو هدف عمده دشمن از این اقدام به شمار می‌رود.

امام جمعه اهل سنت قشم تصریح کرد: زمینه تفرقه و بر هم خوردن آرامش ایران اسلامی که ثمره وحدت و یکپارچی است وجود دارد اما هوشیاری علما و در راس آن‌ها، رهبران انقلاب اسلامی ایران همواره تقویت کننده اتحاد بوده است.

خطیبی ادامه داد: امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای(ره) یک سیاست و خط مشی کلی را تبیین و تعیین کرده‌اند و باید برای تحقق امت واحده از آن پیروی شود.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران مقتدر است اما در اوج اقتدار همواره وحدت را به عنوان یک سیاست دینی ملاک قرار داده و هرگز در طول افزون بر ۴۰ سال عمر خود از شعار وحدت تنزل نیافته است.

امام جمعه اهل سنت قشم گفت: تاکید بر وحدت با وجود اقتدار از بصیرت و هوشیاری رهبران انقلاب اسلامی ایران حکایت دارد.

خطیبی وظیفه علما در قبال دسیسه‌های دشمن را انزار و هشدار دانست و عنوان کرد: اهل سنت همواره در صحنه‌های انقلاب مشارکت فعال داشته و در انتخابات پیش رو نیز با حضور حداکثری خود ایفای نقش خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *