ج. آوریل 19th, 2024

 انتقاد از تصمیم گیری برای فولاد هرمزگان در مجموعه فولاد مبارکه اصفهان

استاندار هرمزگان با اشاره رشد کشور در تولید لوازم خانگی، تصریح‌کرد: علاقه‌مند هستیم با توجه به پتانسیل‌های استان،  زنجیره‌ی تولید لوازم خانگی را در استان ایجاد کنیم و بتوانیم این محصولات را از هرمزگان روانه بازار کنیم.

وی با اشاره به اهمیت اکتشافات معدنی در استان هرمزگان، بیان‌کرد: ما هنوز نمی‌دانیم در زیرِ زمین چه منابعی داریم و از طرفی دیگر نیز  معادن استان  کوچک مقیاس و غیر اقتصادی هستند، از این رو ضرورت دارد اکتشافات جدیدی انجام شود، ضمن اینکه  لازم است یک سری قوانین در حوزه اکتشافات اصلاح شود چرا که معنایی ندارد  در مرحله اکتشافات مدت‌ها معطل اخذ مجوز زیست محیطی شویم.

دوستی با بیان اینکه در اکتشافات معدنی آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌شود، تاکیدکرد: در این موضوع نامه‌ای را به ریاست محترم جمهور نوشته‌ایم و پیگیر تسهیل فرآیندها هستیم. 

استاندار هرمزگان با اشاره به تمرکز بیش از حد صنعت کشور، بر کانی‌های فلزی، اظهار کرد: باید تمرکز بیشتری روی کانی‌های غیرفلزی انجام شود چرا که یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های هرمزگان در همین بحث کانی‌های غیرفلزی است و باید به فعلیت برسد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با انتقاد از تصمیم گیری برای فولاد هرمزگان در مجموعه فولاد مبارکه اصفهان، خاطرنشان‌کرد: معنایی ندارد که یک صنعت در استان بزرگی مانند هرمزگان، شعبه احداث کند بلکه در هرمزگان باید صنایع مستقل ایجاد شود و بر همین اساس در پهنه معدنی بزرگی که آماده کرده‌ایم نمی‌توانیم با فولاد هرمزگان به نتیجه برسیم و این آمادگی را داریم که این پهنه معدنی را به واحدهای بزرگ و مستقل در استان واگذار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *