د. آوریل 22nd, 2024

افزایش 25 درصدی قیمت سیلندر گاز در قشم

به گزارش جرون و به نقل از ایرنا از سازمان منطقه آزاد قشم، فرهاد نظری روز یکشنبه افزود: قیمت تمام شده برای خرید گاز، حمل و نقل و توزیع هر سیلندر گاز  ۱۱۷ هزار و ۵۰۰ ریال برآورد شده است.

وی ادامه داد: هزینه‌های نگهداری و تعمیر ماشین آلات، ابزار و تجهیزات، تاسیسات سیلندر پرکنی، حقوق و مزایای کارکنان این شرکت، هزینه های اداری و جاری نیز بخش دیگری از هزینه شرکت مشعل گاز است که در هزینه تمام شده سیلندرها لحاظ نشد.

مدیرعامل شرکت مشعل گاز قشم تصریح کرد: به صورت میانگین ۲۵ هزار ریال برای خرید گاز، ۳۰ هزار ریال برای  حمل، ۴۵ هزار ریال برای توزیع برای هر سیلندر هزینه می‌شود.

وی افزود: همچنین  ۱۰ هزار ریال نیز به پورسانت نمایندگی ها و متولیان فروش در جزیره اختصاص دارد.

نظری ادامه داد: با پایان دوره ۲۰ ساله معافیت مالیاتی شرکت مشعل گاز، مبلغ هفت هزار و ۵۰۰ ریال به صورت متوسط برای هر سیلندر گاز مورد محاسبه قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: رشد نرخ تورم و افزایش هزینه‌های مختلف، به ویژه هزینه حمل و نقل، تاثیر مهمی در افزایش قیمت تمام شده این شرکت داشته است.

مدیرعامل شرکت مشعل گاز قشم افزود:  روزانه ۲ هزار و ۸۰۰ سیلندر گاز در قشم خریداری می‌شود که برابر با مصرف ۳۰ تا ۳۵ هزار تُن گاز است.

وی ادامه داد: برای تامین این میزان گاز، روزانه ۲ تانکر به جزیره وارد می شوند که هزینه حمل، پرداخت کاپوتاژ، بیمه، کرایه لندیگرافت و عوارض برای آن در مجموع روزانه ۸۰ میلیون ریال هزینه در بر دارد.

نظری با اشاره به فعالیت ۴۸ نمایندگی و عامل فروش در قشم خاطرنشان کرد: وضعیت این جزیره به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس، با مساحتی حدود یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع و وجود ۶۵ روستا، با هیچ کدام از جزیره‌های دیگر قابل مقایسه نیست.

نظری در پایان گفت: با توجه به آمارهای جمعیتی و میزان توزیع سیلندر گاز توسط شرکت مشعل گاز، هیچ کمبودی در زمینه تامین گاز مصرفی ساکنان جزیره قشم وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *