س. آوریل 23rd, 2024

استاندار هرمزگان احداث تله کابین دریایی از جزیره قشم به هنگام را یکی  از طرح‌های مورد مطالعه بخش گردشگری عنوان کرد و گفت: هم اکنون مطالعه اولیه این طرح انجام شده و لازم است این طرح به‌صورت ملی مورد حمایت و پشتیبانی قرار بگیرد.

 به گزارش جرون ،مهدی دوستی ظهر امروز در نشست با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام حوزه گردشگری در هرمزگان، گفت: نخستین برنامه کوتاه مدت در این حوزه، بهره برداری از ظرفیت جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است که سه هکتار زمین و ۲۰ میلیارد تومان اعتبار توسط شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای احداث کمپ به منظور جذب بخشی از تماشاگران جام جهانی هدف گذاری شده است.

وی افزود: موقعیت چهار جزیره قشم، هرمز، لارک و هنگام، ظرفیت ایجاد یک مجموعه گردشگری به هم پیوسته را دارد و دریا می‌تواند به عنوان بخش مهمی از ظرفیت گردشگری مبتنی بر اکوتوریسم باشد.

استاندار هرمزگان احداث تله کابین دریایی از جزیره قشم به هنگام را یکی دیگر از طرح‌های مورد مطالعه بخش گردشگری عنوان کرد و گفت: هم اکنون مطالعه اولیه این طرح انجام شده و لازم است این طرح به‌صورت ملی مورد حمایت و پشتیبانی قرار بگیرد.

دوستی با بیان اینکه بخش دولتی می‌تواند به عنوان حمایت گر و پیوند دهنده خرده پروژه‌های کلان در جزایر استان عمل کند، گفت: تا کنون با یک مجموعه بزرگ اقتصادی برای راهبری اولیه این مجموعه گردشگری مذاکره‌شده است.

وی تصریح کرد: با راه اندازی این طرح ملی گردشگری در جزایر استان، می‌توان بخشی از گردشگران داخلی و به‌ویژه کشور‌های حاشیه خلیج فارس را که برای گذران اوقات فراغت یا تفریح به دیگر کشور‌های همسایه سفر می‌کنند جذب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *