د. آوریل 22nd, 2024

آموزش و پرورش هرمزگان حیاط خلوت هیچ حزب و جناحی نیست

آموزش و پرورش هرمزگان حیاط خلوت هیچ حزب و جناحی نیست

به گزارش جرون ،ایرج بیت اللهی صبح امروز(۱۷ آذرماه) در آیین معارفه ی معاون جدید آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان، افزود: دوره ابتدایی سنگ بنای نظام تعلیم و تربیت است و توجه ویژه به دانش آموزان در این دوره، موفقیت آنان را در سایر دوره های تحصیلی به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: آموزش ابتدایی یکی از مهمترین، گسترده ترین و حساس ترین دوره های آموزش و پرورش به شمار می رود زیرا شخصیت، اخلاق و تربیت دانش آموزان در این دوره شکل می‌گیرد و رشد می‌کند. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به جمعیت دانش آموزان این دوره در هرمزگان، اظهار کرد: از ۳۹۰ هزار دانش‌آموز استان هرمزگان، ۲۳۰ هزار دانش آموز در دوره ابتدایی مشغول به تحصیل هستند که ۶۰ درصد معلمان و دانش آموزان استان را شامل می شود. 

به گفته بیت اللهی: برای کارآمدی آموزش و پرورش و ارتقاء شاخص های کمی و کیفی، توجه ویژه به دوره ابتدایی باید به عنوان راهبرد اصلی مد نظر باشد.

وی اضافه کرد: در شرایط شیوع بیماری کرونا، آموزش دانش آموزان نیز با چالش‌ها و آسیب‌های روبرو شده است و در این راستا نیازمند بکارگیری مدیرانی هستیم که علاوه بر تجربه و تخصص، رویکردهای نوین آموزشی را نیز با مهارت و تدبیر عملیاتی کنند.

این مقام مسوول با بیان اینکه در انتصاب مدیران جدید آموزش و پرورش به دنبال تأمین منافع دانش آموزان و فرهنگیان هستیم، افزود: در صورت احساس نیاز به تغییر، تحولگرایی را به دور از دیدگاه سیاسی و جناحی مد نظر داریم و در این مسیر از افرادی با تجربه، خلاق، توانمند و دارای شایستگی های تخصصی و حرفه ای استفاده می شود، چراکه تحقق اهداف عالی دستگاه تعلیم و تربیت و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در اولویت قرار دارد.

وی اظهار کرد: آموزش و پرورش متعلق به مردم است و حیاط خلوت هیچ حزب و جناحی نیست و آنچه ملاک عمل است توجه به اصل شایسته سالاری و استفاده از همه ظرفیت ها در سایه وحدت و همدلی است.

مدیرکل آموزش و پرورش با اشاره به شایستگی ها توانمندی معاون جدید آموزش ابتدایی استان، از “حوریه حاجی زاده” به عنوان مدیری مستقل، برنامه محور، خلاق و با پشتکار فراوان یاد کرد و افزود: حاجی زاده با تکیه بر تجربه سال ها مدیریت در مناصب مختلف، پله های ترقی را به تدریج از پایه  طی کرده است و اشراف لازم را بر همه حوزه ها از جمله دوره مهم ابتدایی دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به کارنامه درخشان وی در مسوولیت های مهم از جمله معاونت ابتدایی ناحیه یک بندرعباس و اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی   ابتدایی استان تصمیم به انتصاب وی در مسوولیت معاون آموزش ابتدایی اداره کل گرفته شد که امیدوارم در این سمت جدید نیز با شناخت و تخصص و اشرافی که به این حوزه دارند و همچنین تلاش شبانه روزی خود و همکارانشان، در تحقق اهداف آموزشی و تربیتی، موفق و سربلند باشند. 

بیت اللهی به ادامه روند آموزش در دوران همه گیری بیماری کرونا نیز اشاره کرد و گفت: گرچه معتقدیم هیچ آموزشی جای آموزش چهره به چهره را نمی‌گیرد ولی ناگزیریم در شرایط فعلی آموزش ها را از روش‌های مختلف پیگیری کنیم که این شرایط فعلی دو دستاورد را به همراه داشته است. استفاده از تجربه، خلاقیت و ابتکار و توانمندی‌های معلمان در راستای ایجاد روش های نو و جدید به جای روش های سنتی و قدیمی و آشنایی بیشتر خانواده ها با هنرمندی معلمان و قدرشناسی از تلاش آنها. 

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در پایان اظهار امیدواری کرد با همدلی، همراهی و هم‌افزایی همه همکاران دوره ابتدایی، مسیر ترقی، اعتلاء و سربلندی آموزش و پرورش استان هرمزگان هموارتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *