ج. آوریل 19th, 2024

روز کتاب و کتابخوانی، همواره بهانه ای برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در کشور و مخصوصا استان هرمزگان می باشد. امسال هم همانند سال های گذشته متولیان فرهنگی استان مخصوصا اداره کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان آستین را بالا زاده و رسما آغاز این هفته را با حضور محمد میردادی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر کل آموزش و پرورش استان، مدیر کل امورکتابخانه های استان و دیگر دستگاه های فرهنگی در مدرسه دخترانه شهید دهقانی بندرعباس زنگ اغاز هفته را به صدا درآوردند.

در ابتدای جلسه میردادی به اهمیت کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: دانش آموزان برای بالا بردن سطح آگاهی خود علاوه بر خواندن کتاب های درسی کتاب های غیر درسی را هم مطالعه کنند تا هم اطلاعات عمومی آنها بالا برود و هم سرانه مطالعه در کشور بیشتر شود.

میردادی ضمن حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اهدائ کتاب به مدارس عنوان کرد: در صورتی که دانش آموزان این مدرسه علاقه به کتابخوانی داشته باشند ما هم نسبت به اهدای کتاب دو بار در سال همکاری می نماییم.

نمایشگاه نقاشی ، قصه خوانی و سرود سلام فرمانده از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود و مدیر کل آموزش و پرورش ضمن تقدیر و تشکر از اجرای خوب برنامه ها، قول مساعد دادند که دانش آموزان این مدرسه را به اردوی تفریحی دعوت نمایند.

در پایان این مراسم مدیر کل آموزش و پرورش به همراه معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر اعضا، کتاب هایی را به دانش آموزان اهدا کردند.

گفتنی است : سی امین دوره هفته کتاب و کتابخوانی 21 تا 27 آبان ماه در سراسر استان برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *